Sponsorlu Bağlantılar

Tefecilik Suçunun Unsurları

4 yıl önce
3.719 kez görüntülendi

Tefecilik Suçunun Unsurları

Tefecilik Suçunun Unsurları Cezası Nedir İspatı Maddi Pozitif Dayanakları ve Uygulama İlkeleri Zamanaşımı Oluşması Mağduru Yasal 2014 2015 2018 Kaç Yıl

Tefecilik yasal olmayan kişi ve kurumların başkasına ödünç para vermek yolu ile kendine veya bünyesindeki kurumlara kazanç sağlamasıdır.  Tefecilik suçtur. Tefecilik kişilerin sömürülmesi için kurulmuş sistemdir. Tefecilerle iletişim nasıl sağlayabilirsiniz bunun hakkında bilgi için,

Akbank, Garanti Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Türkiye deki bankalardan borç alıp kredi , Kredi Kartı borçlarını ödeyemeyen pek çok kişi banka dışı firma ve kişilerle bağlantı kurmak istemektedir. Her zaman yasal olan Devletimizin onay verdiği kişi ve kurumlardan para talebinde  bulunmalıdır. Bankalar, Vakıflar , Finansal kurumlar para veren en iyi örneklerdendir.

Tefeciler kişilere direkt olarak para verme yolu ile yüksek faizle para vermektedir. Pos Cihazından kredi kartı ile nakit para çekilerek belli bir komisyon karşılığı para alınabilmektedir.  Çek ve Senet kırdırma yöntemi ile vadesinden önce bozdurma yöntemi ile iskonto yöntemi ile para sağlanmaktadır. Türkiye de tefecilerin telefon numaraları ve adresleri hakkında bilgi için makalemizi okuyabilirsiniz. 

Tefecilik suçunun oluşabilmesi için kişinin ödünç para vermesi ve karşılığında belli oran da para kazanması gerekir. Örneğin bir kişi 1000 TL para verip bir ay sonra 1200 TL para alır ise bu suçtur. Belli bir oranda para üzerinden belli oranda para kazanma yöntemidir. Tefeciliğin konusu sadece paradır. Altın , gümüş  satılması tefeciliğin konusu değildir. Ancak altın satıyormuş gibi altın satmadan para sağlanması yapılan vergi incelemeleri sonucunda açığa çıkar ise bu suçtur. Altın satmadan el atından para sağlaması da suçtur. Senetle Altın veren kuyumcular Türkiye genelinde yer almaktadır. Bunlar daha çok İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Trabzon , Samsun, Diyarbakır gibi şehirler de yer almaktadır. Her zaman yasal olan kurumları tercih ediniz. Banka bilgisi , hesap bilgisi, Kimlik bilgisi, Şifre bilgilerini kimse ile paylaşmayınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık