Sponsorlu Bağlantılar

Tefecilik Suçu

3 yıl önce
1.447 kez görüntülendi

Tefecilik Suçu

Tefecilik Suçu Cezası 2017 Zamanaşımı Yargıtay Kararları Suçunun İspatı Nasıl İspatlanır Süresi Tefeci Şikayet Etme Dilekçesi

Tefecilik Türk Ceza Kanununa göre ceza olarak sayılmaktadır. Bu yüzden size tefecilik yaparak ödünç para verilmesi yasaktır. Bunun nedeni bu kişiler paraları verirken amaçları daha fazla para kazanmak faiz kazancı elde etmektir. Yasal olarak sadece bankalar kişilere kredi verebilir. Tefecilik suçu eskiden daha çoktu sonra yavaş yavaş azaldı derken ülke ekonomisi kötüye gittikçe tekrar gündeme geldi ve popüler oldu. Çünkü insanlar bankalardan kredi çekemeyince bu kişilere yöneliyor. Türk Ceza Kanununda Ekonomi, Sanayi ve Ticarete İlişkin Suçlar kapsamında incelenmektedir.

Sizde eğer bir kişiden borç aldıysanız ve size söz verdiğinden fazla geri ödeme çıkarıyorsa bu kişiye ceza davası açabilirsiniz. Kaç yıl ceza alacağına hakim belirler. Bu iş dünyadaki kökeni en eskiye dayanan işlerden biridir. Ve amaç faizden para kazanmaktır. Kişilerin ekonomik bakımından bunalıma girmesine neden olur. Ve kişi isterse sadece 1 kişiye vermiş olsa dahi bu suç olarak değerlendirilir. Bu kişiler genelde ekonomik kriz yaşayan kişileri bulur ve onlara zor zamanlarda yardımcı olmuş gibi davranırlar. Ayrıca bazıları mafya gibi kötü adamlardır. Size zarar verirlerse buradaki yaralamalar ayrıca bir suç olarak eklenir.

Ayrıca son açıklanan Adalet Bakanlığının hazırladığı kanun tasarısı içerisinde yer alan madde de tefecilerin işledikleri suç nedeniyle kazandıkları tespit edilen mal varlıklarına da el konulacak. Yani hiç birinin yanına kar kalmayacak yaptıkları.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. avcılar dedi ki:

    ali kemal öner istanbul yas 39 satıs elemanı 2500 bekar saglık sorunları 20 bin aylık 1000 lira 36 ay

  2. Nurdan dedi ki:

    Avil bana ulaşırmısınız

  3. Hayriye dedi ki:

    Acil 2 saat icinde 7bine ihtiyacim var lütfen donermisiniz numaram

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık