Sponsorlu Bağlantılar

Tefeciler Nedir

3 yıl önce
1.534 kez görüntülendi

Tefeciler Nedir

Tefeciler Nedir Tefeci Vikipedi Tefecilik Kısaca Anlamı Bulmaca Ne Demek

Herkesin merak ettiği soru son zamanlarda tefeci nedir, ne iş yapar, nerelerde bulunur, amaçları nedir gibi aramalar oldu. Sosyal paylaşım ve soru cevap sitelerinde bu soruya yanıt aranıyor. Herkesin farklı bir yorumu olmuş ama kimse net cevabını verememiş. Bizde bununla ilgili açığı gördük ve her açıdan ele alarak sizlere aktarıyoruz.

İnsanların zor zamanlarında genelde ortaya çıkarlar. Kişilerin maddi sıkıntıya düştüklerini gördükleri anda onların bu zaafını tespit edip tekliflerde bulunurlar. İnsanlara borç para vermek vaadiyle senet imzalatırlar ve geriye alırken faiz alacaklarını söylerler. Ama çoğu kişi bunları tercih etmek yerine bankaların kredi başvurularına yönelirler. Çünkü daha kurumsal olarak çalışan yerler finansal kurumlardır.

İnsanlara yüksek faizlerle borç veren kişilere tefeci denir. Aslında bir bakıma ellerinde olan parayı kiralayarak gelir elde eden kişilerdir. Kazanç kaynakları faiz’dir. Genelde kuyumcular ve oto galericiler bu işi meslek edinmişlerdir ve el altından gizlice yaparlar. İnsanların borçlarının günü geldiğinde ödemezlerse aileleri ile tehdit ederler. Ve insanlar da ailelerine zarar gelmesin diye yine başka yerden borç bulup tefeciye verirler.

Bankalar borcunuzu ödemediğiniz zaman evinize haciz gönderip değerli eşyalarınıza el koyarlar. Ama tefecilere borcunuzu ödemezseniz evden sizi alırlar. Bu kişilerin emrinde çalışan adamları vardır. Bu aralar isimlerini değiştirerek kurumsal gibi gözükerek farklı şekillerde hizmet vermektedirler. Bunların bazıları ikrazat bazıları factoring tabelası altında çalışmaya başladılar. Kısaca modern tefeciler diyebiliriz. Kişisel olarak çalışanlar mahalle aralarında bulunur genelde. Faizcilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Ali dedi ki:

    5000 tl bi kredi lazim antalyaliyim antalyada yasiyorum

  2. Jeren dedi ki:

    Mrb ben kardesimin okul parasini ev kirasini odiye bilmedim olmekden baska carem yok lutfen ulasin bana yardim edin gerekirse canimi verim ama kardesim okulsuz sokakta kalmasin lutfen

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık