Tefeciler Nasıl Şikayet Edilir

Tefeciler Nasıl Şikayet Edilir Tefeciliğin Cezası Nedir Nereye Edebilirim Tefeciye İmzalanan Senet Tefecilik Suçu Nasıl İspatlanabilir Ceza Davası Nereye Sahtecilik İhbar

Günümüzde tefecilerden para alıp daha sonra ödeyemeyince tehdit ve şantaj alan kişilerin sayısı gün geçtikçe arttı. Bunun sebebi ise insanlar bankalardan kredi çekemiyor ve mecburen yüksek faizle bu insanlardan borç para almak zorunda kalıyor daha sonrasında ödemeleri düzgün yapamayınca tefeciler kişileri silah zoruyla ve kötü yollar ile tehdit ediyorlar. Telefonla, evlerine ve iş yerlerine giderek kötü siyah takım elbiseli mafya tarzı adamlarını salarak sizleri korkutuyorlar. Banka ile böyle bir sorun yaşamış olsanız onlar yasal yollar ile haklarını ararlar yani size dava açarlar avukatlarını gönderirler hesabını mahkemede verirsiniz ama bu adamların şakası yer altı dünyasında yerlerini korumak için ve paralarını geri almak için her türlü kötülüğü yapıyorlar.

İnsanlar bu yapılan kötü muameleleri gizli kamera ile kaydedip polise ve savcılığa verirlerse onlara T.C. Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu tarafından ekip gönderilir ve inceleme yapılır. Son haberlere baktığımızda onlara kötü haberler geliyor. Çünkü en son yapılan bir baskında tefeci çetesine rekor ceza verildi ve bu işi yaptıklarına bin pişman oldular. Tabi bunun gerçekleşmesi için birinin ihbar etmesi gerekiyor eğer sizi zorluyorlarsa sizde şikayette bulunabilirsiniz.

Peki şikayet hakkınızı nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz hemen anlatalım biraz önce bahsettiğimiz ilgili kuruma giderseniz şikayetinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tefeci İhbar Hattı olarak sayfamızı kurduk. Sizde buradan isimlerini, yerlerini ve bilgilerini paylaşırsanız o kişiden kimse para almamış olur. Tefecilik Suçu Nasıl İspatlanır aslında çok basit. Ufak bir gizli kamera alacaksınız kişiden para alırken görüntüye çekeceksiniz en sağlamı bu şekilde. Dilekçesi mahkeme önlerinde genelde yazılıyor. Cezası kaç yıl o hakime kalmış belki 1 sene belki 10 sene hapis verir. Yargıtay kararları tabi önemli bir etken olarak yer ediniyor.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*