Tefeci Nedir

Tefeci Nedir Anlamı Vikipedi Bulmaca Tefecilik Tefeciler Kısaca Faizi Bezirgan Sermaye

Öncelikle sizlere en sağlam kaynaklardan biri olan Vikipedi’de nasıl tanımlanmış bunu belirtelim.
Şöyle; Darda kalanlara çok yüksek faizle el altından ödünç para veren kimse olarak tanımlanıyor. Aslında doğru bir tanımdır. Ama her zaman bu olay gerçek olmayabilir. Kimileri de iş amaçlı yatırım alıyor. Kimisi ise kuyumcudan altın olarak alabiliyor. Ama genel tanım doğrudur.

İnternet ortamında forum sayfalarınızda bu kişilerin kim olduğu, ne iş yaptıkları ve nerelerde bulundukları sorulmuş. Aslında bu kişileri bulmanız zor. Siz arayış içine girdiğiniz zaman onlar sizi bulur. Örneğin bizim web sayfamıza ilan bırakırsanız size ulaşırlar özel numaradan ve yardımcı olurlar.

Bazı insanlar tefecilerden büyük miktarda borç para alıyor sonra ödeyemeyince çevresinden yardım istiyor. Çevresinden de bulamayınca intiharı bile düşünüyorlar. Çünkü sürekli psikolojik baskı yapılıyor. Sizden paralarını geri alana kadar peşinizi bırakmazlar. Para ile olmasa bile elinizdeki malı mülkü borç yerine alır. Faizleri yüksek olduğu için siz 10.000 aldığınız zaman 15.000 olarak geri ödemenizi isterler.

Tefeciler Sitesi

Bu kişilerin zaten kazanç kaynağı faizdir. Yani paralarından para kazanırlar. Bu kişileri yahudilere benzetenler de vardır. Bazı kobiler de senetlerini ve çeklerini bu kişilere kırdırır. Onlara komisyon vermeye razı olarak. Aslında uğraşmak istemezler onların kolayına gelir bu yöntem.

Televizyon dizilerinde de bu konu ile ilgili bir çok sahne çekilmiştir. Genelde takım elbiseli, karanlık yerlerde yaşayan, kötü adamlar olarak gösterilir. Ama hepsi öyle değildir. Genelleme yapmak yanlış olur.

1 geri izleme / bildirim

  1. Tefecilik TCK | Tefeciler Ara Bul, Borç Para, Senetle Kredi, Acil Nakit Veren Tefeci

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*