Sponsorlu Bağlantılar

Kredi Kartları İnternetten Alışverişe Kapatılıyor

4 yıl önce
1.274 kez görüntülendi

Kredi Kartları İnternetten Alışverişe Kapatılıyor

Kredi Kartları İnternetten Alışverişe Kapatılıyor Yasağı Yapamıyorum Kapatma Nasıl Yapılır Online

Ülkemizde internet alışverişlerine karşı bir ön yargı bulunuyor. Bunun sebebi ise dolandırıcılık ve kart bilgileri kopyalama şifre çalma ve karttan çekim yapılacak korkusu nedeni ile oluyor. Ama bu gibi olaylara maruz kalmamak için güvenilir siteleri kullanırsanız bir problem yaşanmaz. Örneğin: hepsiburada.com, n11.com, gittigidiyor.com gibi marka bilinir sitelerden alırsanız herhangi bir dolandırıcılık olayına maruz kalmazsınız. Çoğu kişi çoğunlukla yaşlılar kredi kartı kullanıyorlar ama sanal olarak alışveriş yapmıyorlar. Bazen onların haberi olmadan kartları online alışverişe açık olabiliyor. Bu açıklıktan faydalanıp telefon ile arayan bazı üçkağıtçılar kart bilgilerini istiyorlar ve çekim yapmaya çalışıyorlar. İşte bu yüzden Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bir önlem aldı ve yapacağı yeniliği açıkladı.

17 Ağustos itibari ile tüm kredi kartları internetten alışverişe otomatik olarak kapatılacak. Örneğin sizin haberiniz olmadan açılmış ve siz kullanmıyorsanız bu aslında iyi bir olay. Ama sürekli olarak alışveriş yapanlar ve yapmaya devam etmek isteyenler bankaya onay verip açtırması gerekiyor. Tüm bankalar müşterilerine mesaj atıp bilgilendirme yapıyor açık kalmasını istiyorsanız onay yazıp sms atıyorsunuz ve bu olaydan etkilenmiyorsunuz. Türkiye’de 176 milyon kredi kartı bulunuyor. Kullanmak istemiyorsanız zaten bu düzenleme sayesinde otomatikman tüm kartlarınız e-ticarete kapatılmış hale gelecek. Ama bu durum tabi e-ticaret sitesi olan için kötü bir haber çünkü bilinçli olmayan halk tam ödeme aşamasının sonunda uyarı ile karşılaşınca sıkıntılar çıkacağı kesin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık