Sponsorlu Bağlantılar

Kara Liste Affı 2017 Son Dakika

5 yıl önce
1.284 kez görüntülendi

Kara Liste Affı 2017 Son Dakika

Kara Liste Affı 2017 Son Dakika Resmi Gazete Durum Ne Zaman Çıkacak Yorumları Yayımlandı mı Banka Kredisi Sicil Affına Uyan Bankalar Başvurusu Uygulayan Tarih

İnsanlardan bankalardan kredi çekebilmek için başvuru yapıyorlar. Fakat çoğu zaman krediler onaylanmıyor. Bunun sebebi ise kişilerin kişisel kredi notları düşük oluyor yada direk ret yiyorlar bunun altında yatan neden ise kara listede olmaları. İnsanların kara listeye düşmesinin çok sebebi olabilir örneğin kredi kartı borçlarını zamanında ödememiştir yada ihtiyaç kredisi çekip taksitlerini gününde yatırmamış yada hiç ödememiştir. Bunun sonucunda kişinin üstü kırmızı kalem ile çizilir. Ve sicili bozuk kara listeye düşmüş kişilerin arasında katılırlar.

Daha sonrasında bu kara listeden çıkmak için 5 yıl boyunca bankalar ile sorunsuz şekilde çalışmalar yapmanız gerekiyor. Yaptıktan sonra banka sizin düzeldiğinize kanaat getiriyor ve sizi tekrar olumlu müşteriler arasına sokuyor. Fakat bunu bekleyemeyecek durumunu çoktan düzeltmiş ama konut kredisi, taşıt kredisi veya kredi kartı alamayan yüz binlerce insan var. Bu kişiler ne kadar da hesaplarında yüklü miktarda para olsa da bankalardan almak istedikleri önemli hizmetleri alamıyorlar. Çünkü tüm bankaların ortak bilgi havuzu olarak kullandıkları yerde kişinin profili kötü olarak gözüküyor.

Herkes artık kara listeye düşenler için bir affın çıkmasını bekliyordu. Başbakan Binali Yıldırım gerekli yerleri görevlendirerek hemen harekete geçti ve çalışmalar sonuç verdi. Bankalarla anlaşma yapıldı ve yüz binlerce kişi kara listeden çıkarıldı. Bunun sonucunda çoğu kişinin sicili temizlenmiş oldu Fakat bazı bankalar hala bu yasayı uygulamıyor. Yasal olarak uymaları gerekiyor. 2018 yılında büyük ihtimalle hepsi uygulamış olacak.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık